City pop

City pop

StíluseredetPop,[1] New Music,[2] Soft rock,[3] Felnőtt kortárs rock,[3] R&B,[2] disco,[4] funk,[3] fúziós jazz,[1] boogie,[3] Latin zene,[1] Karib zene,[1] Polinéz zene[1]
Kulturális eredet1970-es évek közepe, Japán
HangszerekÉnekhang, fúvós hangszerek, Dobgép, szintetizátor
Alműfajok
Sibuja-kei, vaporwave, future funk

A City pop (シティーポップ; Hepburn: shitī poppu?) egy lazán meghatározott alműfaja a popzenének, ami az 1970-es évekbeli Japánból ered.

Eredetileg Japánnak a Nyugat által ihletett "new music" alműfajának tekintették, de később az ország kezdődő gazdasági fellendülésével kapcsolatos stílusoknak széles választékát tartalmazta, mint az AOR, soft rock, R&B, funk, boogie, fúziós jazz, Hawaii és Okinavai zene. A műfaj kimagasló népszerűsége az 1980-as években volt, mielőtt elveszett volna a mainstream tetszetőssége. Viszont a 2010-es évek óta, a city pop világszerte ismertté vált, és sokan követik, és a sample-ken alapuló mikro-műfajoknak mint a vaporwave és future funk alapkövévé vált.

  1. a b c d e Forráshivatkozás-hiba: Érvénytelen <ref> címke; nincs megadva szöveg a(z) rollingstone3 nevű lábjegyzeteknek
  2. a b City pop revival is literally a trend in name only”, The Japan Times. [2019. december 9-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2020. február 2.) 
  3. a b c d Forráshivatkozás-hiba: Érvénytelen <ref> címke; nincs megadva szöveg a(z) waxpoetics nevű lábjegyzeteknek
  4. City Pop: A Guide To Japan's Overlooked '80s Disco In 10 Tracks”, Electronic Beats, 2016. november 1.. [2019. november 27-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2020. február 2.) 

© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search